Farma fotowoltaiczna na konstrukcji Corab

W podszczecińskim Starym Czarnowie rozpoczęła się budowa farmy fotowoltaicznej o mocy prawie 1MW. Konstrukcję wsporczą na tę inwestycję dostarczył polski producent systemów montażowych - olsztyński Corab. 

Ruszyła budowa elektrowni PV złożonej z ponad 3 600 modułów o łącznej mocy 0,95 MW. Elektrownia fotowoltaiczna będzie rozmieszczona na powierzchni 1,4 ha przy zakładzie produkcyjnym Selfa PV w Starym Czarnowie. Planowane prace mają zakończyć się do końca marca 2017 roku. Inwestor zdecydował się na konstrukcję Corab WS-007 ? polskiego producenta rozwiązań fotowoltaicznych z Olsztyna. Zastosowana przy produkcji systemu specjalna stal konstrukcyjna posiada aż 25-letnią gwarancję na powłokę antykorozyjną. To nowość i doskonała alternatywa dla ocynkowanych konstrukcji dostępnych na  rynku.

Należy zaznaczyć, że wybrany system jest dostosowany do warunków atmosferycznych panujących we wskazanej lokalizacji. Konstrukcja została nagrodzona na tegorocznych Targach Renexpo za innowacyjną technologię.

Całkowity koszt projekt to 4 897 833,80 zł. Inwestycja współfinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 ? 2020.