Kolejny MW na systemie Corab WS-007

System fotowoltaiczny WS-007 zostanie wykorzystany na kolejnych farmach fotowoltaicznych. Rozpoczęła się budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW, która powstaje koło Białegostoku.

Rusza budowa kolejnej farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW. W inwestycji zostaną wykorzystane moduły marki SHARP, inwertery Huawei oraz konstrukcja Corab WS-007. Przypomnijmy, że to będzie już trzeci MW w krótkim czasie, który zrealizowano właśnie na tym systemie. To samo rozwiązanie zastosowano również w projekcie szczecińskiej Selfy i na farmie fotowoltaicznej, która powstała w Olecku.

– To już drugi wykonywany przez nas MW, a w planach mamy kolejne trzy na tym systemie fotowoltaicznym. WS-007 to obecnie najlepsza na rynku konstrukcja pod farmy fotowoltaiczne. Dzięki niej poprzednio zaoszczędziliśmy wiele czasu na montażu. Nie ukrywam, że decydujący wpływ na wybór miał fakt, że konstrukcja spełnia wszystkie międzynarodowe i krajowe normy. Weryfikowała to m.in. zewnętrzna jednostka, która wydała certyfikat TÜV Rheinland Monitoring+Testing – potwierdza Waldemar Perkowski, właściciel firmy Coral z Białegostoku. 

Dlaczego inwestorzy wybierają właśnie WS-007?

System fotowoltaiczny WS-007 dedykowany pod duże inwestycje wyróżnia się na tle swoich odpowiedników w branży. Konstrukcja spełnia wszystkie europejskie normy i przeszła wszystkie niezbędne testy. Nad zachowaniem wysokiej jakości i zgodnością z europejskimi normami czuwa zewnętrzna jednostka certyfikująca.

Corab jako jeden z nielicznych producentów systemów fotowoltaicznych w Europie przykłada duży nacisk na innowacyjność. Dlatego we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim opracował dodatkowy system zabezpieczeń powłoki przed korozją dla elementów znajdujących się pod ziemią. Jedynie takie zabezpieczenie daje możliwość ochrony antykorozyjnej w każdych warunkach, zwłaszcza, gdy gleba jest kwaśna.

Zarówno Corab, jak i sam system WS-007 wielokrotnie nagradzano m.in. Medalem Europejskim, odznaczeniem Fair Play czy Renergy Award za innowację.

– Właśnie dzięki rzetelności, uczciwości i poszanowaniu obowiązujących przepisów nasza firma istnieje już ponad 25 lat. To wartości, które cenią nasi partnerzy. Cieszy nas ten kolejny MW, zwłaszcza, że zaplanowane są już kolejne duże inwestycje zarówno w Polsce jak i za granicą – mówi Henryk Biały, prezes zarządu Corab .

Inwestorzy podkreślają również inne zalety systemu WS-007, wyróżniając, oprócz szybkości montażu i innowacyjnej powłoki antykorozyjnej, również wysoką wytrzymałość statyczną.