Prosument - dotacje i dofinansowanie


SZUKASZ DOFINANSOWANIA LUB DOTACJI DLA INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ?

Oszczędzaj i produkuj własną energię elektryczną! W ramach działań prowadzących do ograniczenia lub uniknięcia emisji CO2 poprzez montaż małych instalacji energii odnawialnej przewidziano różne formy wsparcia finansowego.

Dowiedz się, ile możesz zyskać? Co musisz zrobić, aby sfinansować swoją instalację fotowoltaiczną? Zwróć się do nas, a pomożemy Ci zrealizować Twoją inwestycję. 


PROSUMENT- KTO TO JEST?

Prosument to pojęcie, które oznacza osobę, która jednocześnie produkuje i konsumuje wyprodukowaną przez siebie energię. Korzystając z takiego rozwiązania jesteś w stanie zaoszczędzić nawet do 90% kosztów energii elektrycznej. Wynika to z możliwości "magazynowania" energii elektrycznej w sieci dystrybutora energii.

Ze wsparcia korzystać mogą: osoby fizyczne, jednostki samorządu terytorialnego, wspólnoty i współdzielenie mieszkaniowe, które zdecydowały się na zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych. Mikroinstalacją nazwiemy projekty o mocy do 40 kWp.


GDZIE SZUKAĆ DOFINANSOWANIA?

Wsparcie finansowe można uzyskać w ramach:

  • Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014 ? 2022
  • Pożyczki z dotacją z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
  • Kredytów na preferencyjnych warunkach z BOŚ Banku.

PROGRAM "PROSUMENT"

Prosument - w latach 2014-2022 zaplanowano realizację programu o nazwie Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii Część 2) Prosument - linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii?.

Można uzyskać środki m.in. na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych do 40 kWp dla budynków mieszkalnych jedno lub wielorodzinnych. Na ten cel przeznaczono budżet w wysokości 800 mln zł. Inwestycja nie wymaga wkładu własnego, sfinansować ją można z 40% dotacji i pożyczki z oprocentowaniem 1%. W chwili obecnej nabór wniosków jest wstrzymany. 


Co zrobić, aby korzystać z energii ze słońca?

  • Dobierz właściwą instalację - standardowa instalacja PV na domek jednorodzinny do 200 m2 to ok. 5 kWp.
  • Wykonaj projekt
  • Znajdź dofinansowanie
  • Dopełnij wszelkich formalności
  • Wybuduj instalację
  • Zgłoś instalację do zakładu energetycznego i podpisz aneks do umowy kompleksowej.

Potrzebujesz więcej informacji?

Kontakt:

89 535 17 90
pv@remove-this.corab.com.pl