1 MW dziennie

Pierwsza w tej części Europy w pełni automatyczna linia produkcyjna dedykowana wyłącznie do wolnostojących systemów fotowoltaicznych została uruchomiona w firmie Corab.

Olsztyński producent może wytworzyć jeden megawat konstrukcji dziennie. Dzięki temu jest w stanie dostarczyć rozwiązania dla projektów farmowych nawet w ciągu 48 godzin, w najatrakcyjniejszej na rynku cenie.

Olsztyński producent konstrukcji wsporczych pod moduły fotowoltaiczne stale rozbudowuje swój park maszynowy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji elementów stalowych i aluminiowych Corab stał się największym polskim producentem systemów mocowań modułów fotowoltaicznych. Kolejne inwestycje w zakładzie produkcyjnym w Bartoszycach pozwoliły na całkowite zautomatyzowanie linii do produkcji m.in. konstrukcji w wolnostojących.

– Nowoczesna linia profilująca pozwala na produkcję 1 MW konstrukcji w ciągu doby – podkreśla Henryk Biały, prezes zarządu – Zautomatyzowanie produkcji konstrukcji wolnostojących pozwoliło na stworzenie wysokiej jakości produktu w najatrakcyjniejszej cenie na rynku. Oferta firmy Corab to między innymi owoc współpracy z globalnym producentem stali firmą ArcelorMittal. W systemach wykorzystuje się technologię Magnelis, która pozwala na udzielenie długoletnich gwarancji, niezbędnych w projektach farmowych. Uruchomiona waśnie linia produkcyjna była niezbędna, między innymi, by usprawniać pracę działu, który odpowiada za rozwój i badania. Firma bowiem aktywnie współpracuje z producentami modułów czy falowników nad rozwojem produktów.

Nowe konstrukcje

Po sukcesie rynkowym konstrukcji WS-007, w ofercie Corab pojawiły się kolejne rozwiązania dla inwestorów farm fotowoltaicznych. – Coraz więcej inwestorów wykorzystuje nasz nowy system Corab WS-019. Układ trzech modułów w pionie pozwala na zmniejszenie kosztów samej inwestycji przy zachowaniu tych samych uzysków. Ponadto zajmuje mniejszą powierzchnię, co okazało się bardzo istotne dla wielu inwestorów – mówi Paweł Wiktorowicz, odpowiedzialny za fotowoltaikę w firmie Corab. – Automatyzacja produkcji systemów wolnostojących pozwoliła na przygotowanie konstrukcji o różnych układach modułów. Rozwiązania stosowane przez Corab są doceniane nie tylko przez instalatorów, ale również przez ekspertów. Zaprezentowany na targach w Poznaniu tracker otrzymał Złoty Medal. Kilka dni temu konstrukcje wolnostojące nagrodzono Medalem Europejskim przyznawanym przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, instytucję działającą przy Komisji Europejskiej.

Rekordowy rok

Tylko w 2017 roku firma Corab sprzedała w kraju i Europie ponad 47 MW konstrukcji. Tak wysoka sprzedaż była możliwa dzięki coraz aktywniejszej obecności na rynku europejskim. Dla przykładu tylko w maju na Litwie powstała instalacja, w której wykorzystano ponad 1 MW konstrukcji aero na dachy płaskie, a na wymagającym rynku fińskim postawiono kilkaset kilowatów konstrukcji wolnostojących. W zeszłym roku produkty polskiego producenta wyeksportowano do 11 krajów Europy. Zbliżające się monachijskie targi Intersolar będą okazją do podpisywania kolejnych umów o współpracę.

Natychmiastowa wysyłka

Dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom produkcyjnym Corab jest w stanie dostarczyć rozwiązania wolnostojące nawet w ciągu 48 godzin. Nie dotyczy to wyłącznie projektów farmowych. Konstrukcje z powodzeniem stosowane są przez inwestorów przy instalacjach o mocy 40, 100 czy 200 kW. Pamiętajmy, że Corab to nie tylko polski producent konstrukcji, ale również dystrybutor kompletnych rozwiązań dla fotowoltaiki: inwerterów, falowników, zabezpieczeń czy okablowania

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.