Jakie moduły dostępne w I kwartale?

Dla producentów i dystrybutorów paneli fotowoltaicznych rok 2018 to czas wyzwań. Czego spodziewać się Nowym Roku?

Wyzwania na rok 2018

Corab jako producent systemów fotowoltaicznych i dystrybutor renomowanych marek paneli: m.in. Q.CellsSharpJa Solar również przygotowuje się na wyzwania, jakie stoją przed branżą.

– 2017 był to rok sukcesów w postaci zrealizowanych planów sprzedażowych i ciekawych projektów farmowych. Jesteśmy przygotowani na wyzwania, jakie przed nami stoją. W styczniu dostępne są panele 280 W renomowanego producenta – Q.Cells. Jeszcze w tym kwartale dostępne będę również 285W oraz mono 300W i JA Solar z optymalizatorem mocy SolarEdge o mocy 270W. Przypominamy, że stale dostępne są panele SHARP  275 W – mówi Paweł Wiktorowicz, odpowiedzialny za fotowoltaikę w firmie Corab.

Większość producentów gwarantuje pełną dostępność paneli fotowoltaicznych od II/IV kwartału, zaś Q.Cells już od II/III kwartału. Stałe obniżanie cła antydumpingowego, aby z końcem roku znieść je całkowicie to kolejny aspekt, z którym branża musi się zmierzyć.

Ponadto klienci oczekują również stałej poprawy wydajności modułów. W tym celu Q.Cells wprowadził nową technologię Q.ANTUM DUO. Jeszcze lepsza optyka i wydajność na małej powierzchni. Połączono koncepcję komorową Q.ANTUM z 6 magistralami na komorach półformatowych z innowacyjną techniką przyłączenia. Jeszcze większa wydajność przy niskim i wysokim nasłonecznieniu.

Akcje edukacyjne nadal są potrzebne

Moduły fotowoltaiczne z kradzieży, uszkodzone czy bez potrzebnej dokumentacji, błędy w montażu – to tylko nieliczne sygnały, które docierały do opinii publicznej w 2017 roku. Choć świadomość inwestorów i instalatorów stale wzrasta, nadal takie sytuacje się zdarzają. Corab w ramach działań Akademii Corab rozszerzy agendę szkoleń m.in. panele fotowoltaiczne. Dążenie do zwiększania świadomości i pogłębiania wiedzy jest właściwym kierunkiem. 

(gramwzielone.pl)

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.