Poznaj nowy system WS-006R

Nowy stystem wolnostojący. Montaż nawet na niekorzystnym gruncie. 

Jest kilka sposobów montażu konstrukcji konstrukcji . Można je wbić lub wkręcić do podłoża, można zamontować konstrukcje na fundamencie. Przy niewielkich inwestycjach użycie kafara bywa nieopłacalne albo inwestor nie godzi się na użycie ciężkiego sprzętu niszczącego podłoże. Alternatywą są konstrukcje wkręcane jednak wymagają użycia specjalistycznego sprzętu.

Na rynku pojawił się właśnie nowy system mocowania do popularnych systemów Corab WS-006 (pionowy układ modułów) oraz WS-004 z poziomym układem modułów. Jest to system zbudowany z korpusu i prętów, które wykonane są z blachy konstrukcyjnej ocynkowanej ogniowo oraz korony, która zbudowana jest ze stali pokrytej powłoką antykorozyjną Magnelis. Producent podkreśla, że to rozwiązanie można zamontować za pomocą prostego młota elektro-pneumatycznego.

„Nie wątpliwą zaletą tego rozwiązania jest montaż bez specjalistycznych narzędzi. System Corab WS-006R można stosować także przy niekorzystnych warunkach glebowych: na wysypiskach śmieci, obszarach poprodukcyjnych czy też takich, gdzie ze względów technicznych nie można betonować czy kopać.” mówi Łukasz Kotula, Dyrektor ds. szkoleń i rozwoju w firmie Corab.

WS-006R dobrze trzyma się podłoża i jest stabilny. Siły wyrywania są odpowiednio wysokie nawet przy nie stabilnym podłożu np. na byłych wysypiskach śmieci czy na stokach. W razie potrzeby stosunkowo łatwo można ten system zdemontować. Można go zastosować zarówno przy małych, jak i przy dużych inwestycjach. Producent podkreśla uniwersalność tego rozwiązania, które można zastosować nie tylko w fotowoltaice, ale również np. przy montażu oznakowania.

Corab to polski producent konstrukcji fotowoltaicznych oraz dystrybutor renomowanych marek. W swojej ofercie posiada systemy na każdy rodzaj dachu skośnego i płaskiego oraz rozwiązania wolnostojące.

Zobacz wideo

https://youtu.be/o_yXImXet4g

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.