Prąd ze słońca w Domu Dziecka

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna będzie produkować energię dla Domu Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańsku. To dzięki trójmiejskiej firmie SunSol, która bezpłatnie przekazała i zamontowana ją na dachu ośrodka. Instalacja wartości ponad 20 000 zł była nagrodą wywalczoną przez firmę w konkursie Instalator Roku organizowanym przez olsztyńskiego producenta firmę Corab.

Co roku, podczas kieleckich targów Enex odbywa się konkurs na najlepszą firmę instalacyjną z branży fotowoltaicznej. Konkurs ma charter edukacyjny, w którym  drużyny instalatorów mierzą się w rywalizacji na czas w wykonaniu typowych zadań instalacyjnych z dziedziny fotowoltaiki. Liczy się wiedza, doświadczenie i czas.

Ideą konkursu Instalator Roku jest nie tylko prezentacja najlepszych rozwiązań na rynku takich jak Corab, SolarEdge, Q.Cells czy Jean Mueller ale przede wszystkim promocja dobrych praktyk i jakości wykonania. – Paweł Wiktorowicz, Corab

W tym roku najlepszą firmą instalacyjną okazała się firma SunSol z Gdańska. Już podczas rozdania nagród zadeklarowała przekazanie nagrody o wartości ponad 20 000 zł na cel charytatywny.

Jesteśmy firmą zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi, która stawia na jakość wykonania, jakość komponentów oraz na profesjonalną obsługę klienta. Konkurs Instalator roku był szansą pokazania na nas stać. Cieszymy się z zajęcia pierwszego miejsca. – Michał Kitkowski, właściciel firmy SunSol.

Wybrano ośrodek, któremu taka instalacja jest najbardziej potrzebna - Dom Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańsku.

Biorąc pod uwagę jakie jako dom dziecka mamy potrzeby pomoc w firmy Sunsol jest ogromna. Zaoszczędzone na energii środki pomogą w jeszcze lepszym wymiarze wesprzeć nasze dzieci i pomagać im w codziennym rozwoju. – podkreśla Ilona Puckowska - Pociask Dyrektor domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

Gdański SunSol posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Nie tylko przekazali wygrane komponenty, ale również zajęli się ich profesjonalnym montażem oraz wszelkimi formalnościami.

Jak każda firma musimy generować zysk, ale już co zrobić z zyskiem to już inna decyzja. Nasza była taka, by wesprzeć dom dziecka, który robi niesamowite rzeczy kształtując i wychowując przyszłe pokolenia. My zaś chcemy zapewnić przyszłym pokoleniom czystą energię. – zaznaczył Michał Kitkowski, właściciel firmy SunSol.

Posiadanie instalacji przekłada się na realne oszczędności. W tym przypadku oszczędności te zostaną wykorzystane na lepsze wsparcie dla dzieci, które w tym domu dziecka przebywają.

Kolejny konkurs już w lutym przyszłego roku podczas targów Enex w Kielcach. Organizatorem jest firma Corab oraz Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.