Raporty o rynku fotowoltaiki w Polsce

Łączna moc zainstalowana w systemach PV na koniec 2017 r. wyniosła ponad 280 MW.

Ukazały się dwa raporty o rynku fotowoltaiki w Polsce. Autorem pierwszego jest Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. Raport pt. „Polski rynek fotowoltaiczny w liczbach”. Stowarzyszenie analizuje rynek mikroinstalcji. Z raportu dowiadujemy się m.in. że w 2017 roku przyłączono do sieci 12 800 nowych mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy ponad 83,3 MWp.

Drugi raport opracowała Instytut Energetyki Odnawialnej. Z analizy danych przez autorów raportu wynika, ze łączna moc zainstalowana w systemach PV na koniec 2017 r. uwzględniająca zarówno instalacje PV realizowane w systemie świadectw pochodzenia - zarówno te, już zrealizowane w systemie aukcyjnym (do końca 2017 roku), jak i farmy fotowoltaiczne oraz mikroinstalacje (instalacje prosumenckie) zbudowane w latach 2013-2017 wynosi ok. 280 MW.

Z raportami można zapoznać się tu:

Raport SBF  

Raport IEO

Przypomnijmy, że Corab jest członkiem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV oraz dostarczał dane na potrzeby raportu IEO. 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.