Znamy Instalatora Roku 2019!

Trzecia edycja konkursu Instalator Roku właśnie się zakończyła. O ten zaszczytny tytuł walczyło pięć drużyn. Na podium stanęły firmy: PV System na miejscu trzecim, Helios Power na drugim, a Fotowoltaicznym Instalatorem Roku 2019 został SunSol z Gdańska. Zwycięzcy postanowili przekazać nagrodę na cele charytatywne.

Wyrównana walka wszystkich drużyn

W pierwszym etapie konkursu udział wzięły takie firmy, jak: SunSol (miejsce 1), Heliospower (miejsce 2), PV System (miejsce 3), Fotowoltaika System (miejsce 4), Elektrosolar (miejsce 5). Niestety firmie Elsett Zielone Technologie nie udało się dojechać. Walka na każdym etapie była bardzo wyrównana, a każda z ekip wykazała się dużym zaangażowaniem i przygotowaniem. „Kolejny raz promowaliśmy dobre praktyki podczas Instalatora Roku. Jesteśmy dumni z drużyn, które bardzo się w zaangażowały. Wykazały się wiedzą i doświadczeniem. Miło nas zaskoczyło profesjonalne wyposażenie każdej z drużyn. Dla nas każda z drużyn jest wygrana. ” – mówi Paweł Wiktorowicz, z firmy Corab. Na tym etapie montowano system Corab, optymalizatory mocy SolarEdge, moduły Duo Q.Cells. Do zadań należało również prawidłowe poprowadzenie kabli solarnych.

Drugi etap Heliospower kontra Sunsol

W finale spotkały się Heliospower z Radomia i Sunsol z Gdańska. Drużyny do zadań podeszły w zupełnie inny sposób, realizując je równocześnie. „Zależało nam na tym etapie, aby pokazać konieczność wykonania pomiarów rezystencji izolacji oraz zwrócić uwagę na elementy, o których czasami instalatorzy zapominają, np. odpowiedniej długości przewód ochronny” – mówi Bogdan Szymański, Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej. Na uczestników czekało kilka pułapek. Nie tylko drużyny musiały zamontować zabezpieczenia AC i DC i podłączyć się do falownika, ale również wybrać odpowiednie zabezpieczenia i pozostałe komponenty.

Co wygrali finaliści?

W nagrodę za 3 miejsce firma PV System otrzymała konstrukcję Corab na instalację o mocy 3kW. Firma Heliospower zajęła 2 miejsce, za co otrzymała konstrukcję Corab na instalację o mocy 3kW oraz narzędzia marki Rennsteig dystrybuowane przez firmę Fastons. Za pierwsze miejsce firma Sunsol otrzymała kompletną instalację o mocy 3kW (moduły Q.Cells, konstrukcja Corab, optymalizatory mocy i falownik SolarEdge) oraz profesjonalny firm z montażu tej instalacji wykonany przez Globenergię. Sunsol jako Instalator Roku miło zaskoczył wszystkich, deklarując oddanie nagrody wraz ze swoim montażem na cele charytatywne. Dodatkowo komisja wyróżniła firmę PV System za najmniej wykonanych błędów.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.